نکته:چون این مطلب تخصصی و علمی هست ممکنه در بعضی از بخش ها(امیدوارم کم)در ترجمه ایراد داشته باشه دیگه شما به بزرگی خودتون ببخشید...
تا حالا شده وسط کار خودت رو گم کنی؟انقدر زیاد که نفهمی زمان کی گذشت؟فکر کنم این مثالو بشه در بازی های ویدیویی دید...کاری که دوست داری انتخاب کن...
یک ماموریت مهم انتخاب کن...
مطمئن شو که تو رو به چالش میکشه،ولی نه خیلی سخت...
سکوتت رو پیدا کن،دوران اوج...
تمام حواس پرتی ها رو پاک کن..
یاد بگیر تا جایی که ممکنه روی ماموریتت تمرکز کنی...
از خودت لذت ببر به تمرین ادامه بده...
این ها خلاصه تمام چیز هایی هستند که قراره دربارشون صحبت کنیم...


تا حالا شده وسط کار خودتو گم کنی؟انقدر زیاد که رد زمان رو گم کنی؟برای وظیفه یا کاری از پا در بیاید مثل این.در واقع برای مردم این یک عبارته که "گذر" نامیده میشه.

در تجربه من،این یکی از کلید های خوشحال بودن در کاره،و یک بخش علمی که سودش اینه که نه تنها استرس رو کاهش میده بلکه باعث ثمر بخشی بیشتر شما هم میشه.بد نیست،مگه نه؟

وقتی من درباره قدرت جادویی تمرکز مینوشتم،قول دادم بیشتر درباره "گذر"بنویسم،یک مفهومی که الان در بین ما خیلی رایجه و حداقل یک بار تجربش کردیم.

در ادامه یک نگاه به این میندازیم که گذر اصلا چی هست،چرا مهمه،و چطور ازش استفاده کنیم تا شادی و ثمر بخشی مون در کار رو افزایش بدیم.

گذر چیه؟

ساده بگیرش، این منطقه ایه که شما کسب میکنید وقتی کاملا در یک کار غوطه ورید،فراموش کردن دنیای بیرون این یک مفهوم کشف شده از روانشناس مثبت mihaly csikszentmihaly هست.

در مطلب بعدی:

وقتی شما در گذر غوطه ورید،در واقع شما:

مطالب قبلی را بخوانید:
تمرین با کیفیت 2
تمرین با کیفیت 1